Back

Scoala noastra in proiectul international KINDER JOY OF MOVING

 Kinder și Joy of Moving

Kinder și proiectul Joy of Moving au inspirat până acum 4 milioane de copii, din 34 de țări, și familile acestora să fie mai activi, să găsească bucuria în mișcare și să își dezvolte aptitudinile într-un mod interactiv și distractiv. Motorul acestui proiect este convingerea fermă că o atitudine pozitivă în privința mișcării îi va face pe copiii de astăzi, adulții activi de mâine.

KINDER ÎNCURAJEAZĂ DEZVOLTAREA ÎN MODURI DISTRACTIVE 

Noi, echipa Kinder, știm că micuțul fericit de astăzi va deveni adultul responsabil de mâine. Ne-am concentrat mereu eforturile pentru a crea momente de bucurie mici, dar importante, pentru copiii și familiile din întreaga lume. Totuși, nu toată lumea știe că de ani de zile, Kinder și-a mai luat un angajament important: să aducă în suflete micuților bucuria mișcării, încurajând înclinația lor către joacă, mișcare și noi descoperiri. De aceea am început Kinder Joy of Moving, un proiect internațional de Responsabilitate Socială a Ferrero Group.


MATERIALE PRIMITE DE SCOALA PENTRU ACEST PROIECT